Terapia WINBACK Tecar - ulga w bólu mięśni i stawów.

Terapia WINBACK Tecar

WINBACK Tecar jest nowoczesnym urządzeniem służącym do przeprowadzenia terapii. Generuje energię fal radiowych związaną z promieniowaniem elektromagnetycznym wytwarzanym przez prąd zmienny o częstotliwości od 300 kHz do 1 MHz. W połączeniu z technikami terapii manualnej WINBACK stanowi wyjątkowo skuteczne narzędzie pracy w gabinecie fizjoterapii.

Znacząco przyśpiesza naturalne procesy gojenia i odbudowy tkanek poprzez zwiększenie wymiany jonowej i poprawę funkcji błony komórkowej. Oddziaływanie na wybrane grupy białek komórkowych stymuluje jądro komórki i jej metabolizm. Wpływając na zakończenia nerwowe WINBACK  hamuje przekazywanie informacji związanych z bólem na ponad 48 godzin. Przewodzenie bodźców bólowych zostaje przerwane, a pacjent odczuwa natychmiastową ulgę. Doskonale się sprawdza nie tylko w fizjoterapii sportowej, rehabilitacji, ale także medycynie estetycznej i uwaga – w leczeniu nietrzymania moczu oraz dolegliwości związanych z obniżeniem narządów miednicy mniejszej.

Częstotliwość stosowania

Zazwyczaj wykonuje się dwa do trzech zabiegów tygodniowo. Częstotliwość dobierana jest przez terapeutę w zależności od potrzeba i dolegliwości pacjenta. Jeżeli istnieje taka konieczność, zabiegi można wykonać codziennie.

Stany ostre: można zastosować 4-5 zabiegową terapię uderzeniową. Zabieg trwa od 10 do 15 minut i może być połączony z innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi. Przebieg terapii jest zależny od stanu pacjenta i rodzaju schorzenia.

Schorzenia przewlekłe: 8 do 10 zabiegów wykonanych 2 – 3 razy w tygodniu pozwala uzyskać trwałą regenerację tkanek. Sesja terapeutyczna trwa zazwyczaj od 15 do 20 minut, w zależności od lokalizacji i rodzaju patologii. Może towarzyszyć innym procedurom fizjoterapeutycznym.

Wybrane wskazania

– skręcenia i zwichnięcia stawów

– uszkodzenia mięśni

– stany po zabiegach operacyjnych ( np. rekonstrukcje więzadłowe, zespolenia wewnętrzne złamań)

– entezopatie ( np. łokieć tenisisty)

– zespoły bólowe kręgosłupa

– choroba zwyrodnieniowa stawów

– blizny

– przeciążenia mięśni

– schorzenia uroginekologiczne ( np. uszkodzenia okołoporodowe tkanek krocza)

Działanie

Odpowiedni wysoka moc urządzenia wykorzysta naturalną oporność tkanek biologicznych wytwarzając w nich ciepło (ditermia), wykorzystywane przez układ krwionośny i limfatyczny do termoregulacji docelowej części ciała. Podniesienie temperatury na danym obszarze poprawia unaczynienie i rozluźnia mięśnie uwalniając w ten sposób ruch.
WINBACK działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zwiększa efektywność drenażu, przyspiesza wchłanianie wysięków i krwiaków, pomaga odzyskać stawom ruchomość, usprawnia procesy regeneracyjne oraz przyczynia się do szybszego powrotu do sprawności. Dzięki tej terapii można znacznie skrócić czas leczenia. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń na rynku terapia oddziałuje zarówno na tkanki miękkie jak i tkanki chrzęstne oraz kostne. Wszystko za sprawą dwóch systemów w dwóch osobnych elektrodach, na których opiera się działanie urządzenia:

– elektroda rezystywna oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła,
– elektroda kondensacyjna działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową oraz tkankę łączną.

Przeciwwskazania i środki ostrożnośći

– Stan po transplantacji narządów,
– wszczepiony stymulator serca /kardiowerter/ neurostymulator,
– pompa insulinowa,
– ciąża,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– niewrażliwość na zmiany temperatury,
– oparzenia,
– infekcje,
– nowotwory,
– przeprowadzenie zabiegu w okolicy chrząstki wzrostowej,
– znaczne nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze,
– niewrażliwość na ból,
– zakrzepica.