Metody terapii

Funkcjonalny trening medyczny

Funkcjonalny trening medyczny to forma aktywności fizycznej, która skupia się głównie na funkcjonalności ruchu. To połączenie Fizjoterapii i Treningu Zdrowotnego. Zajęcia te dedykowane są dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie wrócić do pełnej sprawności po urazie czy operacji a także dla tych, którzy są po okresie rehabilitacji i chcą poprawić efektywność pracy swojego ciała.

Jaki jest cel treningu medycznego?

Celem treningu medycznego jest odnalezienie dysfunkcji związanych z ruchem, które powodują dolegliwości bólowe i ich wyeliminowanie. Trening medyczny to także podtrzymanie aktywności fizycznej i budowanie świadomości własnego ciała.

Właściwie prowadzony przyspiesza proces rehabilitacji i pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności sprzed kontuzji. Dodatkowo poprawia możliwości organizmu, co przekłada się na lepsze osiągnięcia w sporcie.

Kiedy warto zdecydować się na funkcjonalny trening medyczny?

Trening medyczny oparty jest na naśladowaniu naturalnych, codziennych ruchów, co przekłada się na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Taki rodzaj treningu może stosować każdy niezależnie od wieku i płci, jednak szczególnie polecany jest dla osób, którym zależy na:

  • powrocie do zdrowia i normalnego funkcjonowania po kontuzji lub operacji,
  • zminimalizowaniu prawdopodobieństwa przeciążeń i ponownej kontuzji,
  • wyćwiczeniu i doskonaleniu prawidłowej postawy,
  • doprowadzeniu do wyrównania dysbalansu mięśniowego,
  • przygotowaniu motorycznym potrzebnym do uprawiania ulubionej dyscypliny,