Metody terapii

Terapia manualna i powięziowa

Czym jest terapia powięziowa?

Doskonałym narzędziem do walki z różnego rodzaju schorzeniami i bólem odczuwanym w naszym ciele. Terapia powięziowa jest szczególnie polecana osobom, które borykają się z ostrymi i chronicznymi bólami.

Powięź to tkanka, która znajduje się w każdej części ciała i odpowiada za odczuwanie bólu. W trakcie trwania terapii powięź jest uwalniana, co z kolei przekłada się na rozwiązanie problemu i zaniku dolegliwości z nim związanych.

Czym jest powięź?

To elastyczna struktura, która utworzona jest z tkanki łącznej. Wyodrębniamy w niej trzy warstwy: powierzchniową, środkową i głęboką.

Powięź stanowi coś w rodzaju opakowania dla wszystkich struktur ciała, chroni narządy, dba o postawę ciała i wytycza drogę dla nerwów, żył, tętnic i naczyń limfatycznych.

Czym jest terapia manualna?

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu – dotyczy to stawów, mięśni oraz nerwów.

Nasi specjaliści są w stanie odnaleźć wszystkie zaburzone struktury, określić stopień ich uszkodzenia, postawić diagnozę i przejść do terapii, która będzie miała na celu jak najszybszy powrót do zdrowia. Terapia manualna ma za zadanie pozbyć się wszelkich dysproporcji i przywrócić równowagę pomiędzy wszystkimi strukturami ciała